PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=132767}

Opowieść o dwóch siostrach

Janghwa, Hongryeon
6,9 16 002
oceny
6,9 10 1 16002
8,0 4
oceny krytyków
Opowieść o dwóch siostrach
powrót do forum filmu Opowieść o dwóch siostrach

... koreański David Lynch kręci Babadooka. Nie dosłownie oczywiście, ale klimat tego filmu skojarzył mi się właśnie z Babadookiem i Mullholland Drive. Oniryczny klimat, symbolika, drugie dno. Tak samo Babadookowi zaniżano oceny, bo nie okazał się być stricte horrorem, tylko dramatem psychologicznym podanym w konkretnej stylistyce.
Film jest doskonale zagrany (ktoś kiedyś pisał,że Azjaci nie potrafią pokazać emocji - hahaha!), świetnie przedstawiony, mroczny, straszny, zaskakujący i nieźle zakręcony. Uczta dla oka i dla umysłu. Zdecydowane arcydzieło. Dla mnie, w klasyfikacji horrorów zawsze The Ring był na pierwszym miejscu. I choć nadal się to nie zmieni, "Opowieść o dwóch siostrach" mogę postawić na równi z nim, mimo,że te filmy sa tak różne! Oba są wyjątkowymi mistrzami w swojej klasie. Azjatyckie kino to wspaniała rzecz.

theblackestblack

tylko o co chodziło w tej całej histroii że ktoś je nawiedział i stąc te krzyki krew i panika?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones