PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694354}

Dziecko Rosemary

Rosemary's Baby
5,4 5 611
ocen
5,4 10 1 5611
Dziecko Rosemary
powrót do forum serialu Dziecko Rosemary

Włosy

ocenił(a) serial na 4

nie rozumiem czemu ona je ścieła w orginalnej części jak i w serialu. Powie mi ktoś czy to ma wgl
jakies znaczenie?

WaterBlue

zmiany, zmiany, zaczyna się coś nowego, innego

ocenił(a) serial na 5
WaterBlue

Z tego, co pamiętam to w książce bohaterka ścięła włosy, bo takie uczesanie było wtedy modne a la jakiś tam projektant (tu padło nazwisko, ale już sobie nie przypomnę). Ale nie wydawało mi się przy czytaniu, żeby fryzura miała jakieś głębsze znaczenie.

pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 5
sixthseries

to dodam tylko, że serialu jeszcze nie widziałam, więc może tu to ma jakieś znaczenie? zamotałam, ale mam nadzieje, że coś pomogłam :)

sixthseries

Tym projektantem, a właściwie stylistą był słynny Vidal Sassoon, ten od Wash & Go.

WaterBlue

"Kiedy kobieta obcina swoje włosy, wkrótce zmieni swoje życie" :P

dzilu123

Coco Chanel

WaterBlue

Imo chodzi o to, żeby bohaterka wyglądała jeszcze bardziej nędznie. Osobiscie uważam, że w obu wersjach Rosemary wygląda gorzej niż Kurcewiczówna, jak ją Zagłoba szablą wystylizował. BTW w pierwszej wersji to byl Vidal Sasoon

ocenił(a) serial na 3
WaterBlue

To ma sens tylko w oryginale. Tutaj jest po prostu tępym dodatkiem. Teoretycznie Ro ścięła włosy u "króla fryzjerów", ale w historii był tylko jeden rodzaj kobiet, którym ścinano włosy - czarownice. Rosemary zostaje "naznaczona" złem, tak psychicznie, jak fizycznie i namacalnie.

ocenił(a) serial na 4
littlelotte52996

w końcu konkretna odpowiedz dzięki

ocenił(a) serial na 3
WaterBlue

Nie ma za co :)

ocenił(a) serial na 8
WaterBlue

Ścięcie włosów miało znaczenie u Polańskiego. Chodziło o Vidal Sasoon (jak zwał i pisał) - oprócz nawiązania do fabuły miał to być przytyk do tego, co wydarzyło się podczas kręcenia Matni. U Holland, to zwykłe nawiązanie do książki i tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones