PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1104}

Dziecko Rosemary

Rosemary's Baby
7,7 148 744
oceny
7,7 10 1 148744
8,4 43
oceny krytyków
Dziecko Rosemary
powrót do forum filmu Dziecko Rosemary

Zemsta iluminatow ??

ocenił(a) film na 10

Witam. Ostatnio wróciłem do filmu, który moim zdaniem jest arcydziełem. Wydaje mi się, że Polański próbuje nam przedstawić jakąś tajna organizacje chcąca rządzić światem, i tutaj na myśl przychodzą mi Iluminaci. A o trwogo oczywiście to jest tylko i wyłącznie moja własna opinia spiskowa - śmierć zony Polańskiego - Sharon Tate jest zemsta za film który pokazuje prawdę o ludziach chcących rządzić światem. Film jest z 1968 a zona ginie rok po filmie.
Jestem ciekaw co o tym sądzicie

ocenił(a) film na 10
luke137

wlasnie staram sie znalezc powiazania illuminati ze smiercia Sharon. specjalnie wszedlem na forum tego filmu zeby znalezc jakies teorie na ten temat.
przypuscmy ze illuminati istnieje...
roman polanski ma w tym jakies powiazania. polanskiego fascynuje przemoc , przezyl duzo na wojnie swiatowej i stracil rodzine i przyjaciol. tacy ludzie rozumuja inaczej. widac to w jego filmach. polanski nie szanowal nawet kobiet , czego dowodem rzekomy gwalt na nieletniej (badz poprostu zwykly stosunek z checi obu stron - w co ja wierze). nawet zwiazek z sharon , wyczytalem gdzies ze polanski zdradzal sharon i ona i wszystkim wiedziala i na to przyzwalala. to pokazuje jak owinal ją sobie wokół palca.
przypuscmy teraz ze twoja teoria jest prawdziwa...
polanski bedąc bodajze w ameryce zostawia zone w europie poniewaz kobietom w ciazy zaawansowanej nie pozwalaja latac samolotem. teraz sharon bedac w swojej villi z przyjaciolmi zostaje napadnieta przez gang mansona według przyjetych teorii z powodu rabunkowego bądź w akcie zemsty gdyz wlascicielem domu polanskich de facto jest producent muzyczny , ktory nie akceptowal produkcji charlesa mansona i nie dal mu przepustki do branzy muzycznej . w tej drugiej teorii charles mial dokonac zemsty na producencie muzycznym i poprostu wymordowac wszystkich napotkanych w tym domu... to sa powszechne teorie
jaka jest moja teoria? - dzieki tobie mozna to bardziej ulozyc w calosc. polanski nalezal do sekty zwanej illuminati . w dziecku rosemary ujawnil za duzo informacji z realnej sekty czego karą byla smierc sharon. a dlaczego charles manson ? manson , jak wiadomo nalezal do jakiejs sekty , nie wiadomo tylko do jakiej . celem charlesa byla wladza nad swiatem i naklanianie bialych do walki z czarnymi itd itd. czyli takie same cele , jakie ma illuminati - przypadek ? pierw polanski czlonkiem illuminati , i nagle pojawia sie manson ktory zabija jego zone po filmie dziecko rosemary. mozna teraz twierdzic ze manson byl czlonkiem illuminati . faktem tez jest (lecz niekoniecznie motywem zadnej zbrodni) to ze charles chcial byc muzykiem . jak wiadomo , jednym ze srodkow manipulacji stosowanej przez iluminati sa artysci swiatowej slawy i muzyka sterowana przez illuminatow( jednym z nich byl michael jackson , zaczelo go to wkurzac i to go zabiło tak a propo ). teraz mamy odpowiedz dlaczego charles mogl chciec zostac muzykiem - zeby byc narzedziem illuminati .
jak dla mnie za duzo zbiegow okolicznosci..
inni twierdza tez , ze polanski poswiecil w ofierze sharon razem z dzieckiem . wiadome jest , ze polanski nigdy nie chcial byc ojcem i bał się tego . gdy sharon zaszla w ciaze bardzo obawial sie zostac ojcem.
nie jestem pewien czy nic nie przeoczylem
jakie jest twoje zdanie?

ocenił(a) film na 10
medisess

Rozważając na ten temat zakładam hipotetycznie, że Iluminacji istnieją.

Polański robiąc ten film korzystał z informacji Antona LaVeya (założyciela kościoła satanistycznego) więc mógł mieć sporo wiedzę na temat funkcjonowania sekt z tego źródła, należy także pamiętać, że wszystko działo się w szalonych latach 60, gdzie sporo ludzi szukało odpowiedzi w niekonwencjonalne sposoby.

W filmie przykuło mnie, że w tej "organizacji" obecni są ludzie wpływowi (lekarz, adwokat, bankier, aktor), ludzie którzy w jakiś sposób kształtują społeczeństwo i sposób postrzegania wielu aspektów życia, moim zdaniem nawiązanie to jak najbardziej pasuje mi organizacji masońskiej. Nie ma w niej miejsca dla zbuntowanych nastolatków czy zagubionych ludzi co bardziej pasowałoby mi do sekty, tutaj ewidentnie są przedstawieni ludzi z klasy wyższej, dążący do konkretnego celu.

Moim zdaniem Polański w tym filmie pokazał trochę więcej niż powinien, niektórzy wpływowi ludzie widzieli tam samych siebie, poczuli zagrożenie, po emisji filmu chcieli go w jakiś sposób ukarać i zostało mu zabrane coś co dla większości ludzi jest najcenniejsze - zonę w ciąży. Co do rzekomego aktu pedofili, też mam mieszane uczucia, takie oskarżenie jest w miarę proste a potrafi człowiekowi zniszczyć życie. Być może chodziło o zniszczenie człowieka.

Co do zabójcy żony Polańskiego, wygląda na człowieka po praniu mózgu, który został tylko narzędziem do wykonania wyroku. Sama organizacja Iluminaci to w większości Lucyferanie, którzy są też tak pokazani w filmie.

luke137

Zabawne absurdy.

ocenił(a) film na 7
luke137

"W filmie przykuło mnie, że w tej "organizacji" obecni są ludzie wpływowi (lekarz, adwokat, bankier, aktor), ludzie którzy w jakiś sposób kształtują społeczeństwo i sposób postrzegania wielu aspektów życia, moim zdaniem nawiązanie to jak najbardziej pasuje mi organizacji masońskiej. Nie ma w niej miejsca dla zbuntowanych nastolatków czy zagubionych ludzi co bardziej pasowałoby mi do sekty, tutaj ewidentnie są przedstawieni ludzi z klasy wyższej, dążący do konkretnego celu."
 
Sama Rosemary w pewnym momencie oznajmiła mężowi, że nie zorganizuje już imprezy dla starszych ludzi po 60-tce. A właśnie większość takich doświadczonych życiowo osób to uznani i szanowani ludzie z elit. Zaś młodość zawsze kojarzy się z buntem oraz zagubieniem.

ocenił(a) film na 8
medisess

Nie zapominajmy ,że Sharon grała tez w filmie Oko Diabła,gdzie było wiele o okultyzmie

Danio31b

Nie zapominajmy, że Sharon grała tez w filmie "Barabasz" - w związku z tym, że pozytywnie ukazano tam Chrystusa, co nie mogło podobać się Żydom, ci postanowili ja sprytnie zgładzić posiłkując się podstawionym Mansonem. Co prawda nie ma na to dowodów, ale kto by się przejmował takimi drobiazgami w obliczu wykrycia tego złowrogiego spisku.

ocenił(a) film na 8
zweistein

Każdy wierzy w co chce i w co mu się podoba ,więc nie napinaj się już, bo ja swojego zdania nie zmienię i nikt mi nie wmówi ,że z tym światem jest wszystko w porządku .

Gdybym chciał się posiłkować "dowodami" które w banalny sposób można sfabrykować, informacjami z przekupnych i nieuczciwych sądów, to bym do dzisiaj myślał ,ze USA to raj nie z tej ziemi ,że WTC zwaliło się od dwóch marnych samolotów ,że Hussein miał broń masowego rażenia,wojna w Afganistanie i Iraku nie była o ropę, a Kennedego zabił jakiś komunistyczny szaleniec co nie umiał strzelać :)

Narka i życzę ci trochę szerszych horyzontów informacji niż z TVN,Onetu czy Polsatu :)

Danio31b

Jasne, pofantazjować zawsze można. Gorzej, jeśli w te fantazje tak usilnie się wierzy - nie mając żadnych innych podstaw oprócz własnej wybujałej wyobraźni i wiary w spiski.
Nie muszę posiłkować się taką czy inną tv, wystarczy że mam oczy, głowę i dostęp do literatury.
A ty troszkę jesteś niedoinformowany - bo to, ze w Iraku nie było broni masowego rażenia, wie chyba każdy, kto trochę się tą sprawą interesował. Też mi nowina.
Podobnie ropa - kto dziś wierzy, że USA interweniuje tak sobie na piękne oczy i o ropę nikt nawet myślą nie zaczepił,? Serio w TVN tak mówią? Muszę kiedyś obejrzeć.
Zamach na Kennedy'ego do dziś jest przedmiotem rozmaitych dywagacji, bo są wątpliwości, także wśród ekspertów. A zamach na WTC jest przedmiotem histerycznych dywagacji i paranoicznych hipotez... ;)
Problem z twoimi tezami n/t Tate jest taki, ze to niestety bzdury pozbawione realnych podstaw, wymysły, fantazje w przykrótkich porciętach. Tylko tyle.

ocenił(a) film na 8
zweistein

Bo ja własnie myślę ,w przeciwieństwie do ciebie.Nie zakładam z góry czegoś ,że to na pewno bujdy bo to mi to nie pasuje do mojego idealnego pojmowania świata o którym piszą w tv , tak jak ty .

Tym się własnie różnimy, ja dopuszczam ,że WTC mogło być (choć nie musiało) robotą USA a Tate była zamordowana z zemsty przez okultystów .Ty z miejsca odrzucasz to jako bzdury bo ci TVN Onet i ulubiona książka tego nie powiedzieli :)

Danio31b

Tak, odrzucam fantasmagorie, bo nie mam już nastu lat i jakoś straciłem dziecinną wiarę w bajki.

Z jakiej znowu zemsty? ;) Przecież film Polańskiego to rozrywka i fantazja. Pewnie w klątwę faraona też wierzysz, prawda? ;)
Dowody? Cóż, nie ma, ale są nieistotne, bo przecież wiara jest decydująca, zgadza się?

ocenił(a) film na 8
zweistein

I tak to jest w jakimś stopniu moja fantazja ,bo ja nie twierdzę ,ze tak było na 100% i nikogo nie zmuszam siłą ,żeby w to wierzył

Danio31b

Wszystko można, tylko po co?

ocenił(a) film na 8
zweistein

Żeby życie było ciekawsze ??

Można nie robić nic ,przeżyć życie jak bot bez fantazji ,marzeń ,przygody tylko po co? :)

Danio31b

Spróbuj układać Lego, te większe pudełka. Powinno pomóc.

ocenił(a) film na 8
zweistein

Dzięki, ale sam wiem doskonale co lubię i co mam robić

Danio31b


Jasne, chodziło tylko o wskazanie alternatywy której najwyraźniej nie brałeś pod uwagę.

użytkownik usunięty
Danio31b

Dobrze piszesz.Żyję juz wiele lat i w"prawdę" forsowaną przez syjonistów rządzących USA nigdy nie wolno uwierzyć.To będzie koniec ludzkości.

ocenił(a) film na 8

Teraz jeszcze bardziej aktualne. Sporo się wydarzyło przez ostatnie 5 lat

medisess

Moim zdaniem Polański siedzi w sekcie okultystycznej od ładnych x lat. Po pierwsze w swoich filmach Dziecko Rosemary oraz Dziewiąte Wrota przekazał sporo wiedzy tajemnej. Sceny jak demony wnikają do snów (subkuby), podkreślenie znaczenia krwi dziecka w rytuałach okultystycznych, otwarcie wrot do innego portalu...Ktoś kto nie posiada żadnej wiedzy na ten temat może wyśmiać te treści. Polański zgwałcił 13 latke dla satanistów pedofilia to norma. Poza tym poznał Antona La Veya...dziwnym zbiegiem okoliczności jego żona w ciąży została zabita przez tą sektę. Trzeba być totalnym głupcem by zignorować te fakty. Polański udaję ateistę, ale w wielu wywiadach podkreśla, że sympatyzuje z naukami Bliskiego Wschodu tj. również Nev Age (inna nazwa satanizmu), brał narkotyki by doprowadzać się do odmiennych stanów świadomości dla okultystów to bardzo ważne by udało im się osiągnąć kolejne stopnie wtajemniczenia.

F_A_N_T_A_Z_J_A

niekoniecznie musiał w niej siedzieć, żeby kręcić o tym filmy... zaskakująco wiele osób w hollywood wie o różnych rzeczach, ale na ich temat milczy przez wiele lat, mimo że w nich aktywnie nie uczestniczy, więc mogliby się przysłużyć dla dobra ludzkości i poprawy tego świata... patrz problem pedofilii u agentów i na planach filmowych, aż dziw człowieka bierze, że po tylu latach ujawnili publicznie "kontrakty" Weinsteina, każdy wiedział od lat, jak się dostać pod skrzydła MIRAMAXu, a później TWC, nawet gwiazdki z Polski, a dopiero niedawno to wyszło na jaw ;D chociaż małe zapowiedzi były parę lat wcześniej przy wycieku fotek z chmury, więc cokolwiek stoi za przyczyną tego całego zamieszania, które jakby nie patrzeć zatrzęsło rynkiem nagród filmowych w LA, kryje się coś więcej niż walka o prawa kobiet ;D ;D chyba nikt o zdrowych zmysłach nie dał się nabrać na te ckliwe historyjki z ust tych hipokrytek

F_A_N_T_A_Z_J_A

FANTAZJA! No jak ja sie ciesze ze tacy ludzie sie wypowiadaja tak zgrabnie. Specjalnie na tego filmsreba sie logowalem pol godziny - bo hasla nie pamietalem, zeby temu o semickim nicku odpisac.... ;D

medisess

"polanski bedąc bodajze w ameryce zostawia zone w europie poniewaz kobietom w ciazy zaawansowanej nie pozwalaja latac samolotem." ekhm, co? polański zostawił żonę w Europie?

medisess

Na pewno było w to zamieszane CIA, a stąd już blisko do loż masońskich. Czy illuminati istnieje nie mi oceniać, ale loże mają się dobrze i oficjalnie istnieją, o czym można się przekonać, wchodząc na ich strony internetowe.

Może temat trochę naświetli książka, która niedługo ma się pojawić w księgarniach w związku z rocznicą śmierci Tate i premierą filmu Tarantino - Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood. Ponoć autor zebrał w niej mnóstwo materiału z akt śledztwa, wcześniej niepublikowanego. Te rzeczy będą wkrótce coraz szerzej ujawniane, bo powoli mijają terminy niejawności akt. Już sporo spraw, które określano jako teorie spiskowe dzisiaj są potwierdzone

użytkownik usunięty
tolerancja91

Dobrze myslisz.Dzięki.

medisess

Nie wiem czy ktos mogl miec wplyw na Mansona w tamtym okresie aczkolwiek Polanski ruchał wtedy na potęgę , walił narkotyki i i zadawal sie z sutenerkami. Kto wie czy to nie była kara za okultystyczne tematy ,któe przewijają się po dziś dzień w pedofilskim hollywood. Bruce Lee był brany pod uwage jako morderca jego zony .

ocenił(a) film na 8
luke137

To chyba oczywiste, zabicie zony i nienarodzonego dziecka, to była straszliwa zemsta na Polańskim za Dziecko Rosemary , od elit wierzących w Lucyfera .Zamiast zabić jego chcieli zniszczyć go psychicznie .

Podejrzewam ,że oskarżenia o gwałt na nieletniej to też była ustawka ,hollywoodzcy aktorzy,zepsuci moralnie uprawiają seks z nieletnimi nagminnie
,to wszystko odbywało się w domu Jacka Nicholsona a mimo to wyszło na jaw, ciekawe dlaczego :)

To samo zresztą Kubrick ,zginął za pamiętną scenę masońskiej orgi w Oczy Szeroko Zamknięte

Danio31b

Bajkopisarze zawsze znajdą oddanych słuchaczy.

ocenił(a) film na 8
zweistein

Jesteś idealnym niewolnikiem dla rządu i bogatej elity ,zero pytań samodzielnego myślenia ,tylko potulna podróż na rzeż jak bydło :)

Danio31b

Marsjan zapomniałeś dołożyć.

ocenił(a) film na 8
zweistein

już dokładam .Marsjanie

Danio31b

No i pasuje jak ulał.

zweistein

To już było, bo zawsze są entuzjaści podobnych teoryjek wyssanych z palca:
http://www.filmweb.pl/film/Dziecko+Rosemary-1968-1104/discussion/Dow%C3%B3d+na+t o%2C+jak+mo%C5%BCe+sko%C5%84czy%C4%87+si%C4%99+igranie+z+si%C5%82ami+z%C5%82a,12 21904

Danio31b

Totalnie sie zgadzam z dolega Danio31b

Danio31b

Pojawia się coraz więcej głosów, że grupa Mansona była objęta programem MKULTRA

luke137

Dodatkowo mówiło się wtedy, że nad filmem wisi jakieś fatum. Oprócz Sharon: Krzysztof Komeda doznał poważny uraz w wypadku na stoku narciarskim, który był przyczyną jego śmierci; ostateczny rozpad związku Farrow-Sinatra i jeśli dobrze pamiętam kilka mniejszych złych omenów nad ekipą filmową.

justyna_bo_33

Bajki dla dzieci. Także tych większych.

zweistein

człowieku, czy ty masz jakąś przyjemność w odpisywaniu każdemu na komentarz? :D o polańskim wiem mało, widziałam niewiele jego filmów i to raczej te nowsze, ale mam kręćka na punkcie Kubricka i ciężko nie oprzeć się wrażeniu, że celowo umieszczał w swoich filmach wiadomości dziwnej treści ;p jakkolwiek można by wyśmiać wszelkie teorie spiskowe zbudowane na filmach obu panów, akurat MKultra okazał się po latach prawdą, a wyśmiewano ludzi, którzy wierzyli w te szokujące doniesienia, a o ofiarach zgłaszających się do mediów mówiło się, że to obłąkańcy... także zanim kogoś zaczniesz obrażać, pomyśl dwa razy ;)

tolerancja91

Bez związku. Odnieś do Polańskiego, bo to on, nie Kubrick, jest przedmiotem powyższych dziwacznych plotek i hipotez z palca wyssanych... człowieku.

zweistein

jeśli mam się odnieść do filmu, to muszę go najpierw obejrzeć, wtedy będę potrafiła powiedzieć coś więcej na temat tego, na ile Polański mógł się nieodpowiednim osobom narazić swoim filmem, bo trochę o tajnych organizacjach poczytałam jakiś czas temu, choć poważnych stron i to niestety wyłącznie anglojęzycznych jest jak na lekarstwo, natomiast w kwestii jakiegokolwiek związku Polańskiego ze z tą zbrodnią zabójstwa przyjaciół, żony i syna, absolutnie w to nie wierzę... te plotki, że on mógłby chcieć tego, czy to zaplanować, to po prostu zwykła podłość, nie wiem, co trzeba mieć w głowie, żeby coś takiego wymyślić... Polański nigdy nie miał chyba łatwego życia z mediami... prędzej uwierzę, że został celowo wmanewrowany w ten gwałt na trzynastolatce w basenie, niż że miał jakikolwiek udział w zbrodni grupy Mansona...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Dymek_8969

Chciale edytowac teks ale strona FW w tej kwesti sie nie zgodzila bo mozna edytowac jedynie do 5min od czasu publikacji, wiec dodaje jeszcze raz w miare poprawiony, powyzszy tekst a zeby Pan o zydowskim nicku jeszcze nie daj Boze, sie nie poplakusial o znaki interpunkcyjne czy inne pierniki, bo zauwazylem ze lubi...

Chociaz i tak mnie nie interesuje twe zdani w zadnej kwestii - badzmy ignorantami jak ty sam. Prawnosc mojej pisowni lubie jaka jest czy jej nie ma.

zweisten, co to za zydkowski nick? Nie jestes w izraelu i jak nie umiesz dyskutowac z ludzmi w normalny sposob, bez atakowania i podkopywania czyichs pogladow, jak dziecko, ktoremu sie powiedzialo ze mikolaj nie istnieje a ten obraza majestatu To nie pisz nic i milcz. Luke137 - BARDZO DOBRA TEORIA! A to, ze mala grupka elity swiatowej finansiery, zadzi swiatem, widzi kazdy - trudno nie dostrzec tego zniewolenia na kazdym kroku oraz zatykania kazdemu ust czy mydlenie oczu lub robienia potwornych czy okrutnych rzeczy pod wznioslymi haslami. To jest wszedzie. Jak to sie mowilo? Prawo jest slepe? No tak, a czasem nawet lubi byc slepa bo znaczna wiekszosc sadow jest przekupiona a dezinformacja medialna dziala doskonale jak widzimy chociazby po koledze ZWEISTEINIE. Ja rozumiem ze racjonalnie trzeba patrzec, ale tez W OGOLE trzeba patrzec i dostrzegac - a to o czym tu pisze, to sa rzeczy na dany moment FAKTYCZNE. Niestety. Ale po co to? Bez sensu, po co ktos by to robil? A jednak sie dzieje i na pewno nie kazdy potrafi tego inaczej nazwac jak bzdura i fantazja. BO TO NAJLATWIEJSZA Z DROG, prawda, panie kolego z zydowskim nickiem? Trzeba miec troche rozumu by to odpowiednio poukladac i przejrzec na oczy a przede wszystkim w ogole dopuscic do mysli. Powtorze slowa kolegi bo sam sobie je nie raz powtarzam - Po tym co widze, slysze i o czym czytam - NIE UWIERZE ZE Z TYM SWIATEM JEST WSZYSTkIO OK, BO JEST W NIM ZA DUZO PODEJRZANEGO SYFU. Btw to mogl bym ksiazke napisac o tym ile poronionych rzeczy masoni juz powyczyniali w swiecie! I TO SA FAKTY - internet jest z tego co widze, to sobie sam poklikaj i posprawdzaj, madralo.

Dymek_8969

Bajki pisać.

zweistein

... tak sobie madralinsko poplasiukuje, po polskiemu, żeby kolega o nieżydowskie nicku miał radoche.
To na pewno kolejny masoński spisek, który powoduje, że nie sposób pisać poprawnie w ojczystym języku.

zweistein

Rok 1968 - wychodzi film. 1969 ginie nie tylko Tate ale tez pewien Polak, dobry kolega Polanskiego - Krzysztof Komeda ktory z nim pracowal przy 12 filmach... To tez jest pewnie zbieg okolicznosci. I pisz sobie co tylko dusza zapragnie, ja skorzystam ze slow Pani o nicku Tolerancja91 i nie bede sie bezsensownie produkowal w odpowiedziach na komentarze matola. Bo mam zdecydowanie WAZNIEJSZE rzeczy w zyciu. Paaa! :*

Dymek_8969

PS. Nie jestem z Polski. Zakuty Lbie. :)

Dymek_8969

Wskaż miejsce, w którym twierdzę, że "jesteś z Polski".

Dymek_8969

Jeszcze o interwencji Wojsk U.W. zapomniałeś wspomnieć, jako o oczywistym spisku masonów i iluminatów. Skoro był to ten felarny 1968 rok, oczywistym jest, że nie był to zbieg okoliczności. Wszystko jest w necie, nie zamykaj oczu na prawdę.

zweistein

U W? Slabo Ci idzie odpisywanie. xd

Dymek_8969

Sniadanie zjadlem to w sumie chwile sie tu z toba pobawie, no co mi napiszesz jeszcze, moja zydoweczko? :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones